Air Jordan 12 Retro French Blue

2016-03-31 by Mahol

Air Jordan 12 Retro French Blue to kolorystyka, którą darzę szczególnym sentymentem. Patrzę na swoje stare, zajechane wydanie z 2004 roku i przypominają mi się wakacje. Wtedy jeszcze były ‚świeżakami’ i łamały karki ludziom na ulicy. AJ 12 jest dosyć dobrze rozpoznawanym modelem przez roczniki z mojego pokolenia, które nie są wkręcone w tematy sneakersowe. Reklama wersji OG była emitowana w telewizji obok proszków i płynów do naczyń ale to było jeszcze przed erą internetu.

photo-1

Bardzo ciężko jest wykonać stosowne porównanie tych dwóch wydań. 2004 są już mocno wyeksploatowane, więc nie wiem czy noga siedziała w nich niżej, czy po prostu ubiły się w trakcie gry i użytkowania. Podobnie sprawa wygląda z kolorami. Są bardzo zbliżone do siebie ale z upływem czasu farby na 2004 mogły po prostu ściemnieć i stracić pierwotny odcień. Skóra w obu wydaniach to praktycznie to samo ale w starszym wydaniu jest nieco grubsza. Jakość detali w 2016 zasługuje na duży plus. Hafty wykonane są znacznie lepiej. Do klejenia i szycia również nie można mieć zastrzeżeń. Trudno jest też podejść do porównania brył. Stare wydanie jest już mocno zdeformowane i nie ma opcji aby przywrócić dawny look. Po sprawdzeniu poszczególnych paneli widzę, że duży, niebieski boczny panel w 2016 ma inny kształt. Jest inaczej wycięty. Mimo to wygląda i tak nieźle, a po pewnym czasie użytkowania powinien jeszcze lepiej dopasować się do nogi.

Air Jordan Retro French Blue 2016 będą miały swoją premierę już w najbliższą sobotę – 02.04.2016 w sklepie SbD na ulicy Półwiejskiej 33 w Poznaniu. Zapraszamy od godziny 10:00. Premiera online odbędzie się tego samego dnia i o tej samej godzinie. Wpadajcie zatem na www.distance.pl po swoje pary.

Air Jordan 12 Retro French Blue
Numer katalogowy: 130690-113
Cena: 799

 

photo-2

photo-3

photo-4

photo-5

photo-6

Autor: Mahol

W latach 90-tych był niezłym window shopperem ale już wtedy miłość do koszykówki nie pozwalała mu spokojnie przejść obok pary dobrych kicksów. Zajawka na kolekcjonowanie urodziła się w 2007 roku, a od 2011 jest ściśle związany z projektem Sneakers by Distance. Mahol to przykład osoby, która połączyła swoją pasję z pracą. Lepszego układu nie ma :) . Insta: IGMAHOL

Więcej o autorze